شرکت مهندسی همتا سازه

​شرکت مهندسی همتا سازه از سال 1382 فعالیت خود را با موضوع طراحی و ساخت گلخانه‏ های مدرن و ساخت و تهیه تجهیزات جانبی از داخل و خارج از کشور آغاز نمود. این شرکت با بهره ‏گیری از کادری مجرب و متخصص در زمینه‏ های فنی، کشاورزی، عمران، برق و تاسیسات و اعمال مدیریت صحیح توانسته است در عرصه صنعت گلخانه به عنوان یکی از برترین سازندگان سازه‏ های گلخانه‏ ای در ایران حضور موفق و چشمگیری داشته باشد.
شرکت همتا سازه در سال 1386 توانسته عنوان بهترین سازنده گلخانه در شمال غرب کشور را کسب نماید. این شرکت در سال 1400 به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی پارس ساختار در بخش کشت و صنعت با این مجموعه شروع به همکاری نمود.

ارائه خدمات مهندسی
- مطالعات اولیه مجتمع‏ های گلخانه‏ ای و واحدهای انفرادی
- تدوین جدول زمانبندی پیشرفت فیزیکی طرح به انضمام بودجه بندی
- دفاع از طرح در ارگان‏های دولتی، بانک‏ ها، وزارتخانه ‏ها و...
- طراحی سازه و تجهیزات گلخانه
- برآورد، محاسبه و تامین کلیه سیستم‏های گرمایش، سرمایش و تهویه گلخانه ‏ای
- طراحی سکو، بستر کشت و ارائه نقشه‏ های اجرایی
- طراحی و محاسبه ایستگاه‏ های آبیاری در کشت هیدروپونیک
- برآورد مقدار و نوع مواد بستر کشت، کودهای شیمیایی، سموم و تنظیم کننده ‏های رشد مورد نیاز
- محاسبه برنامه غذایی بر اساس آنالیز آب و شرایط محیطی
- تهیه دستور العمل‏ های اجرایی در مدیریت گلخانه
- مبارزه با آفات و بیماری ‏ها، تهیه فرمول غذایی مورد نیاز در کشت ‏های هیدروپونیک و خاکی در مراحل مختلف رشدی
- نظارت و مانیتوریگ رشد مطلوب محصول در طول دوره رشد
- ارائه جدول عملیاتی بر اساس تنظیم پیک تولید متناسب با تقاضای بازار
- کمک و مشاوره در بازاریابی و فروش، خرید تضمینی محصول تولیدی
 
 
کیفیت ساخت سازه‏های گلخانه‏ای
تمام قطعات و اجزاء سازه گلخانه‏ ای با پوشش گالوانیزه گرم با استاندارد Sendzimir Z-275 پوشانده شده تا در برابر اکسیده شدن محافظت شوند. کلیه بست‏ها و اتصالات براساس استانداردهای اروپا می‏ باشد و کلیه پیچ و مهره‏ های به کار رفته در سازه‏ های این شرکت با استاندارد 931 DIN و گرید 8.8 می‏ باشند (استاندارد Sendzimir Z-275 به ازای دو طرف ورق با حداقل پوشش 19 میکرون در هر وجه ورق)
تمام قطعات فلزی سازه در برابر عیب و نقص دو سال گارانتی دارد.
محاسبه مقاومت سازه در برابر سرعت باد بر اساس داده‏های کارفرما و اطلاعات هواشناسی منطقه، مطابق با قوانین محاسبه استانداردهای اروپایی NF EN 13031-1 صورت می گیرد.
ستون ها در دو پروفیل قوطی با ابعاد 80 × 80 میلیمتر و 100 × 100 میلیمتر و ضخامت 2 میلیمتر و بیشتر ساخته شده ‏اند که از جنس گالوانیزه گرم می‏ باشد.
ستون‏ ها با فاصله 5/2 متر در دیواره‏ها و 5 متر در داخل نصب می‏ شوند. هر ستون توسط یک عدد درپوش پلاستیکی در انتهای آن در مقابل نفوذ آب و رطوبت محافظت می‏ شود، استقامت سر ستون‏ها باعث می‏ شود نیروهای وارد بر گلخانه بین قسمت‏های اصلی گلخانه(ستون، کمان ومهاربند) تقسیم شود. سر ستون‏ها به شکل هشت وجهی خاصی ساخته شده ‏اند که در شیب بندی سقف گلخانه، مخصوصا در جاهایی که شیب زمین زیاد است، کمک بسزایی می‏ کند.
ورق استفاده شده برای ساخت ناودانی از جنس فولاد گالوانیزه به ضخامت 2 میلیمتر می‏ باشد و سرستون‏ ها پس از نصب توسط سه عدد پیچ سر مته در محل خود ثابت می ‏شوند.
ناودان‏ ها از ورق گالوانیزه AZ-275 (275 Gr./m²) به ضخامت 2 میلیمتر و عرض گسترده 50 سانتیمتر ساخته شده ‏اند که طی 11 مرحله خم کاری علاوه بر اینکه فرم استثنایی جهت جمع آوری آب باران را دارند (40 لیتر بر ساعت در متر مربع)، استحکام قابل ملاحظه‏ای نیز به ساختمان سازه می‏ دهند. شیب ناودانی بر روی سازه 0.4 درصد خواهد بود.
کمان‏ ها، لوله‏ های 60 با 5/1 میلیمتر ضخامت (Sendzimir galvanized AZ-275 (275 Gr./m²)) به فاصله هر 5/2 متر از یکدیگر نصب می‏ شوند به هر کمان، ساپورت‏ ها ومهاربندها (لوله‏های 32 با ضخامت 5/1 میلیمتر) نصب می‏ شوند که با همدیگر باعث استحکام سازه می‏ شوند.
دو عدد بادبند تقویت کننده K (قوطی 40 × 40 با ضخامت 2 میلیمتر) در قسمت جلو و پشت گلخانه (در هر دهانه) سه عدد ستون (قوطی 40 × 80 با ضخامت 2 میلیمتر) بصورت عمودی در قسمت جلو و پشت گلخانه قرار دارد. (در هر دهانه) چهار مهاربند (لوله 32 با ضخامت 5/1) بین کمان اول وکمان دوم در قسمت جلو و پشت گلخانه قرار دارد. (در هر دهانه) موتور و گیربکس و همچنین رک و پینیون مورد استفاده در این دریچه‏ ها بسته به طول و وزن پنجره انتخاب شده است. دریچه ‏های بال کبوتری از اوج کمان باز می‏ شود تا هوای گرم بهتر و سریع‏تر تخلیه شود. اندازه باز شدن آن‏ها 130 سانتیمتر می‏ باشد. هر 5/2 متر یک عدد راک و پینیون نصب می‏ شود. هر دهانه یک موتور سه فاز و لوله 32 به عنوان شفت باز و بسته شدن می‏ گردد. هر کدام از دریچه‏ ها می ‏تواند دارای تور ضد حشره باشد.
 


سبد خرید